HARF SEÇ

A

B

C

Ç

D

E

F

G

H

I

İ

J

K

L

M

N

O

Ö

P

R

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

Z

Rüyada Nöbet Tutmak

Rüyada, düsmanin gelecegi yerlerde nöbet beklemek ibadette devama ve Allah’in emirlerini yerine getirmeye, Sünnet-i Seniyyeye uymaya, Allah Teala Hazretleri’nden korkmaya işarettir.

Bir kimse rüyada kendisini nöbet bekledigini yahut cihata çiktigini görse, o kimse hayirli ve dogru yola tabi olur.

 

Rüyada Nur/ Aydınlık Görmek

Kişinin rüyada nur ve aydınlık görmesi, İslâm ve hidayete delâlet eder. Müşrik bir adam rüyada zulmetten nura ve karanlıktan aydınlığa çıktığını görse, bu rüya, iman ve İslâm ile şereflenmesine delâlet eder. Yine rüyada nur ve pırıltı görmek, isyandan sonra tevbeye ve kötülükten sonra basirete, irfan ve hikmete ve yüce Allah’a yönelmeye delâlet eder.

Rüyada nurdan çıkıp zulmete, karanlığa daldığını görmek, yukarıdaki tâbirin tam zıddı olarak tecelli eder. Yani o kişi bid’at ehlinden olur. Zenginlikten sonra fakirliğe, izzetten sonra zillete, hidayetten sonra sapıklığa düşer.

Bazan da nur görmek, salih ve güzel amellere, ilme, Kur’ân’a, salih bir evlada ve âlime işarettir.

Bir kimsenin rüyada nurdan bir elbiseye büründüğünü veya nurdan bir gömlek giyindiğini görmesi, faydalı ilme delâlet eder.

Bir kadının rüyada göğsünden bir nur fışkırdığını görmesi, salih ve ilim ehli bir çocuğunun olacağına delâlet eder ve herkes ondan faydalanır.

Bu rüya erkek için de aynı mânâyı taşır.

 

Rüyada Nokta Görmek

Tek nokta işin sonuna, varılacak son sınıra; üst üste iki nokta açıklama isteyen bir duruma, yan yana üç nokta işi yarım bırakmaya, kestirmeden gitmeye yahut derin sezgi ve bilgiye delalet eder.

Rüyada Nöbet Tutmak, Rüyada Nur/ Aydınlık Görmek, Rüyada Nokta Görmek Ne Anlama Geliyor? Yorumla Herkes Öğrensin

Yorum bulunamadı.

Yeni yorum