HARF SEÇ

A

B

C

Ç

D

E

F

G

H

I

İ

J

K

L

M

N

O

Ö

P

R

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

Z

Rüyada Hz. Muhammed (sav) Görmek

 Resûl-i Ekrem efendimiz: “- Her kim beni rüyasında görürse o, uyanık bir halde de beni görecektir. Çünkü şeytan bana temessül edemez.” buyurmuşlardır. Yine bunun benzeri birkaç hadis-i şerif daha vardır. Ve buyuruyorlar ki: ”- Her kim beni rüyasında görürse, o gerçek olarak beni görmüştür. Çünkü şeytan benim suretime giremez.” Şunu hemen belirtelim ki: Nebiler Sultanını rüyada görmek, insan için saadetlerin en büyüğü ve şereflisidir. O’nu görmek, dünyanın ve ahiretin safası demektir.

Rüyada Mum Yakmak/ Görmek

Kişinin rüyada mum görmesi, sultana veya şanı yüce ve cömert bir çocuğa işarettir.

Rüyada mumun eriyerek birikmesinden dolayı şamdanın çukur yerini görmek, meşakkat ve mihnetten sonra kavuşulacak helal mal ve rızka delâlet eder.

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada mum görmek, izzet ve devlete delâlet eder.

Rüyada evinde mum yandığını görmek, nimet ve devlete, izzet ve şerefe işarettir.

Evi içinde bir mum yandığını, bunun nuru ile her tarafın ziyadar olduğunu görmek, o sene içinde büyük bir nimetin husulüne, ticarette kâr ve kazanca delâlet eder.

 

Rüyada Muz Görmek

Muz, meyveler içinde en güzellerinden biridir.

Rüyada muz görmek, hayra, ilme, kitaba, ülfet ve muhabbete delâlet eder. Muz rüyası şöyle de tâbir edilmiştir: a) Mal, b) Dinde salâh, c) Güzel kadın, d) Hayır, e) Menfaat ve rızık.

Bazı kere de rüyada muz görmek, saklı olan mala veya ana rahminde bulunan çocuğa yahut kabir ya da hapiste bulunan kimseye delâlet eder.

Rüyada muz görmek, elbise, ülfet, muhabbet ile de tâbir edilir. Muz görmek, cömert, muvahhid ve ahlâkı güzel bir kimseye de delâlet eder.

Rüyada evinde muz bulunduğunu görmek, doğacak bir erkek çocuğa alâmettir.

Rüyada muz yediğini görmek, rızka, mala, menfaata ve başkası tarafından gönderilecek nimete delâlet eder.

 

Rüyada Hz. Muhammed (sav) Görmek, Rüyada Mum Görmek, Rüyada Muz Görmek Ne Anlama Geliyor? Yorumla Herkes Öğrensin

Yorum bulunamadı.

Yeni yorum