HARF SEÇ

A

B

C

Ç

D

E

F

G

H

I

İ

J

K

L

M

N

O

Ö

P

R

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

Z

Rüyada Ağaç görmek

Rüyada bir ağaç dalı görmek, evlatla yorumlanır. Yapraklı bir dal, yaptığı işlerde başarılı olacağına veya evladının hayırlı bir kimse olarak yetişeceğine ve ondan hayır göreceğine işarettir. Ağaç dalları ile kendine bir gölgelik yapmak, hayat ta evlatları için onları ileride mutlu edecek yatırımlar yaptığına delalet eder.

Rüyada ağaç yaprağı görmek, elbiseye, ancak incir ağacının yaprağını görmek, üzüntüye delâlet eder. Rüyada yazılı bir Mushaf yaprağını yediğini gören kimse, rızka nail olur.

Yaprak görmek genellikle murat ve müjdedir. Yeşil yaprak muradın çabuk olacağına; sarı, kurumuş yaprak ise hafif bir hastalığa delalet eder. Bir rivayete göre, yeşil ağaç yaprağı görmek, iş hayatınızda başarıya ve kazanca da delalet eder.  Böyle bir rüya gören kimse hiç ummadığı yerden nimete ve rızka nail olur.

 

Rüyada Ağladığını Görmek

Rüyada yüksek sesle ağlamak veya rüyada üstünü başını yırtarak ağlamak, rüyayı gören kişinin ayaktayken (yani uyanık haldeyken) de ağlamasına yorumlanır. Rüyada sessizce ağlamak yağmur ve berekete,  Allahın rahmetine ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura işaret eder.

İmam-ı Nablusî şöyle der: “Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kuran dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin alması ile yorumlanır.

Câfer-i Sâdık şöyle der: “Rüyasında ağladığını ve sonra da güldüğünü gören kimsenin Allah bilir vefatı yaklaşmıştır.”

 

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada akrep görmek, kötü biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep öldürmek bir beladan kurtulacağını belirtir. Akrep inançsız, zararlı, külfeti çok, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşmandır. Evde akrep olması, hilekar biri tarafından aldatılmaya işarettir. Akrep sokması, bir ölüm haberi veya tehlikeye işarettir. Akrep öldürmek bir düşmanın kötü haberini almaya; yatakta akrep olması aileiçinde birinin gurbete çıkmasına işarettir.Akrep sokması düşmandan zarar görüleceğine; elbisesinde akrep görmek çoluk çocuğundan zarar göreceğine; bir şeyi akrep olmadığı halde akrep sanmak, dost ve zararsız olan birini düşman zannetmeye; akrep tutup bir kadının üzerine koymak onunla ilişki kumaya işarettir.

Rüyada Akrep Görmek- Ağaç Görmek- Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir? Yorumla Herkes Öğrensin

Yorum bulunamadı.

Yeni yorum

Rüya bülteni

Rüya bültenimize abone olun siteye eklenen tüm rüya tabirlerinden haberiniz olsun: