HARF SEÇ

A

B

C

Ç

D

E

F

G

H

I

İ

J

K

L

M

N

O

Ö

P

R

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

Z

Rüyada Şarkı Söylemek

Rüyada güzel sesle sarki söylemek, kazançli ticarete; aglamakli sesle sarki söylemek zararli ticarete yorumlanir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; sarki söylemek üç sekilde tabir olunur; Alim, hakim, vaiz. Çarsida sarki söyledigini görmek, zengin için rezil olmaya, fakirler için aldigini kaybetmeye delildir. Hamamda sarki söyledigini gören, belirsiz sözler söyler.

Bir yerde sarki söyledigini görmek, o yerde dost ve arkadaslari arasinda ayriligi gerektirecek yalan ve hile yapildigina delalet eder.

Rüyada bir sevgiliye sarki ile ilani ask ettiginizi görmek, büyük bir sevince, daha sonra bir kedere kapilacaginiza işarettir.

 

Rüyada Şeftali Yemek / Görmek

Bir kimsenin rüyada tatlı bir şeftali yediğini görmesi, şehvet ve arzusuna nailolmaya işarettir.

Rüyada şeftali ağacı görmek, zengin, büyük, halka yardımda bulunan, şecaatli ve mert bir adama delâlet eder.

Rüyada, şeftali ağacının dibine düşmüşşeftalileri topladığını görmekçok hasta bir kimseden gelecek mala alâmettir.

Bazı kere de şeftali görmek, erkek kardeşe, güzel arkadaşa ve hayırlı dosta delâlet eder. Mevsimsiz şeftali görmek, şiddetli hastalık ile tâbir edilir.

 

Rüyada Şeker Yemek / Görmek

Bir kimsenin rüyada şeker görmesi, ferahlık, sevinç, hastalıktan kurtuluş, üzüntü ve kederden halâs olmak ve arzu ettiği şeye nailiyet ile tâbir olunur.

Rüyada şeker görmek, çetinlik, meşakkat ve sıkıntı ile elde edilecek mala ve rızka delâlet eder. Çünkü şekerin meydana gelmesi çok çetin bir şeydir.

Bazı kere de rüyada şeker görmek, ilme, Kur’an-ı Kerim’e, sanatla meşgul olmaya ve sıkıntıdan kurtulmaya delâlet eder. Kişinin rüyada şeker görmesimal ve rızık ile de tâbir edilir.

Rüyada şeker imal ettiğini, yediğini veya şekere mâlik olduğunu görmek, her işin sonunu almaya ve her arzuya kavuşmaya delâlet eder.

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada şeker satmakta hayır yoktur.

 

Rüyada Şarkı Söylemek, Rüyada Şeftali Yemek/ Görmek, Rüyada Şeker Yemek/ Görmek Ne Anlama Geliyor? Yorumla Herkes Öğrensin

Yorum bulunamadı.

Yeni yorum